BH iLynx+ NX Trail Carbon 8.8 na preizkusu
03.11.25 09:24 2472025-11-03T09:24:00+01:00Text: Ralf Hauser (Prevedeno z AI)Fotografije: Erwin HaidenPlatforma iLynx+ od BH je dobila okrepitev z zmogljivim motorjem. Z okvirjem, ki temelji na podobnem konceptu, vendar z Boschovim motornim sistemom pete generacije in s tem drugačno filozofijo, novinec v BB-testu prikazuje, kako se vključuje v serijo iLynx+.03.11.25 09:24 2572025-11-03T09:24:00+01:00BH iLynx+ NX Trail Carbon 8.8 na preizkusu
03.11.25 09:24 2572025-11-03T09:24:00+01:00 Ralf Hauser (Prevedeno z AI) Erwin HaidenPlatforma iLynx+ od BH je dobila okrepitev z zmogljivim motorjem. Z okvirjem, ki temelji na podobnem konceptu, vendar z Boschovim motornim sistemom pete generacije in s tem drugačno filozofijo, novinec v BB-testu prikazuje, kako se vključuje v serijo iLynx+.03.11.25 09:24 2572025-11-03T09:24:00+01:00V zadnjih letih je BH na trg predstavil pravo arzenal električnih koles z najrazličnejšimi koncepti. Izbira vključuje vse od lahkih Light-E-Bike modelov do zmogljivih Full-Power modelov z različnimi materiali okvirja, vrstami motorjev in koncepti, ki ustrezajo skoraj vsakemu okusu.
Najmlajši predstavnik se jasno uvršča v Full-Power segment in združuje Boschovo Performance Line CX z do 100 Nm navora in zmogljivo baterijo s kapaciteto 800 Wh. Kljub temu naj bi skupna teža kolesa ostala v sprejemljivih mejah.
SL-različico iLynx+ sem imel že pred dobrim letom na testu in bil navdušen nad nekaterimi lastnostmi in podrobnostmi. Še toliko bolj zanimivo je bilo zdaj ugotoviti, kako se NX-različica obnese v primerjavi.
Okreten v vseh življenjskih situacijah, kljub polni moči in zmogljivi bateriji.
Novi NX se brezhibno vključuje v serijo iLynx+.Okvir
Samo 2.150 gramov naj bi tehtal popolnoma karbonski okvir modela iLynx+ NX. To je doseženo s pomočjo HCIM-tehnologije (Hollow Core Internal Molding) – postopka oblikovanja karbona, ki zmanjša težo okvirja in sistema vzvoda na minimum. Pri konstrukciji se uporabljajo vlakna Ballistic Carbon Layup, ki nudijo odlično odpornost proti udarcem.
Pri testnem kolesu 8.8 je tudi zadnji del okvirja izdelan iz karbona, medtem ko so drugi modeli na voljo z aluminijastim zadnjim delom ali v celoti iz aluminija.
Model iLynx+ NX uporablja sistem osi Split Pivot, pri katerem pedaliranje, zaviranje in udarci neodvisno vplivajo na delovanje vzmetenja. Poleg tega funkcija vzmetenja ostane popolnoma ohranjena tudi med zaviranjem.
Veliko dimenzionirano glavno ležaje dodatno povečuje togost okvirja.
Standard zadnjega kolesa ustreza dimenziji Super Boost z montažno širino 157 x 12 mm. To omogoča enakomernejšo napetost naper na obeh straneh, kar zagotavlja večjo stabilnost in trajnost obroča. Največja možna širina pnevmatike je navedena kot 2,4".
Zadnji nosilec za disk zavore ustreza standardu Postmount-180, največja dovoljena velikost rotorja pa je 203 mm.
Okvir je zasnovan za obremenitve kategorije ASTM 4 (enduro). Največja sistemska teža (kolo in kolesar z opremo) znaša 165 kg.
Na voljo je kolo v štirih velikostih okvirja: S, M, L in XL. Največja globina vstavljanja sedežne opore znaša 200 mm pri velikosti okvirja S, 220 mm pri M, 240 mm pri L in 280 mm pri XL. Sedežna objemka je diskretno integrirana v povezovalni del zgornje cevi okvirja.
Izbirate lahko med tremi barvnimi različicami ali pa si s pomočjo programa BHUNIQUE na spletu konfigurirate svojo sanjsko barvo.
Poseben vodnik verige je neposredno pritrjen na okvir. Standardno je nameščen verižnik s 34 zobmi. Po potrebi so možni verižniki do 38 zob.
Krmilni ležaj BlockLock podjetja Acros, po mojem mnenju ena najboljših rešitev na trgu, omejuje zasuk krmila na 120 stopinj in tako ščiti okvir pred poškodbami.
V zgornjo cev okvirja je estetsko integriran zaslon Bosch Kiox 400C. Prav tako privlačen je urejen videz kablov, ki so speljani skozi krmilni ležaj. Osebno pa zaradi servisnih razlogov nisem velik ljubitelj te interne rešitve.
Kinematika
Po merjenju točk (ne 100 % natančno) in analizi s programsko opremo za kinematiko so se pojavila nasprotja glede navedb proizvajalca o hodu vzmetenja. Večkratno preverjanje pri BH je končno razjasnilo: dejanski hod zadnjega vzmetenja znaša 134,5 mm za trail različico in 148 mm za enduro model.
Po navedbah Špancev se povsod komunicirani hod 140 mm (trail) in 160 mm (enduro) nanaša na vilice. To pa ni povsem logično, saj so pri štirih od petih trail modelov nameščene vilice s 150 mm hoda (ena s 140 mm) in pri štirih od petih enduro modelov vilice s 170 mm hoda (ena s 160 mm).
Fiksno je: okvir trail in enduro različice NX je enak, prav tako dolžina vgradnje blažilnika (210 mm). Razlika v hodu vzmetenja izhaja iz variacije hoda: 50 mm pri trail in 55 mm pri enduro. Iz tega izhaja povprečno razmerje vzvoda 2,69 : 1.
Podaljšanje povezave blažilnika preko yoke vodi do povečane upogibne obremenitve blažilnika.
Čeprav je kinematika iLynx+ na prvi pogled podobna mnogim drugim kolesom, BH pri progresiji nekoliko odstopa od povprečja. Po navedbah se razmerje vzvoda začne pri približno 2,95 in konča pri 2,53, kar ustreza progresiji približno 14,4 % čez celoten hod vzmetenja. Kdor se zdaj boji, da bi kolo zaradi tega lahko hitro doseglo dno hoda, naj bere naprej.
Pri vrednosti anti-squat BH navaja več kot 100 %. Natančneje naj bi vrednost pri 34 zobniku in 10-zobni kaseti znašala 105 % v točki SAG, pri 51-zobni kaseti pa 125 %.
Grafikonov o poteku razmerja vzvoda in vrednosti anti-squat BH ne želi objaviti.
Motor in baterija
Od poletne posodobitve zmogljivosti se podatki motorja Bosch Performance CX Gen 5 resnično ne skrivajo več pred konkurenco: motor zagotavlja do 100 Nm navora, 750 W največje moči in do 400 % podpore, pri teži 2.800 g.
Novost je tudi način vožnje eMTB+, bolj odzivna različica načina eMTB. Prek aplikacije Bosch eBike Flow je mogoče vse načine vožnje prilagoditi individualnim željam in konfigurirati številne dodatne funkcije.
V spodnji cevi modela NX je vgrajena nepremična baterija s kapaciteto 800 Wh, ki tehta približno 3.900 g, kar pomeni razmerje energijske gostote okoli 205 Wh/kg. BH navaja doseg do 2.100 višinskih metrov v turbo načinu, 3.300 višinskih metrov v načinu eMTB in 4.600 višinskih metrov v eco načinu.
Sistem dopolnjuje konfigurabilni zaslon Kiox 400C, ki je elegantno integriran v zgornjo cev, ter kompaktna upravljalna enota na krmilu za intuitivno upravljanje. Kot senzor deluje magnet na ventilu obroča, ki brezžično komunicira z motorjem.
Pri polnilnem priključku Bosch še vedno uporablja preverjeno, a nekoliko zastarelo različico z gumiranim pokrovčkom, ki je nameščena ob strani na spodnjem delu sedežne cevi.
Geometrija
| Velikost | SM | MD | LA | XL |
| Dolžina sedežne cevi (mm) | 400 | 420 | 440 | 480 |
| Dolžina krmilne cevi (mm) | 90 | 100 | 110 | 125 |
| Dolžina zgornje cevi (mm) | 580 | 598 | 613 | 640 |
| Dolžina verižnih cevi (mm) | 440 | 440 | 440 | 440 |
| Medosna razdalja (mm) | 1190 | 1210 | 1243 | 1258 |
| Kot krmiljenja | 66° | 66° | 66° | 66° |
| Kot sedeža | 78° | 78° | 78° | 78° |
| Stack (mm) | 600 | 610 | 618 | 632 |
| Reach (mm) | 449 | 466 | 485 | 502 |
Ker si trail in enduro različica delita isti okvir, geometrijo določa izključno vgradna višina vilic. Posledično se kot krmiljenja in kot sedeža spremenita za približno dve stopinji, medtem ko se višina gonilne osi spremeni za približno 6 mm.
Pri trail modelu je zato reach nekoliko daljši, medtem ko se medosna razdalja zmanjša za nekaj milimetrov.
Naš testni okvir v velikosti M ima reach 466 mm pri dolžini sedežne cevi 420 mm. Krmilna cev meri kompaktnih 100 mm, kar omogoča nizko pozicijo krmila, če je to potrebno.
Dolžina zadnjih vilic ostaja enaka pri vseh velikostih okvirja, in sicer 440 mm. Gonilna os je na višini 340 mm, kot krmiljenja znaša 66 stopinj, kot sedeža pa 78 stopinj.
Oprema
Vzmetenje zagotavlja Float X Performance-damper z nastavljivo stopnjo povratnega hoda in 36 Float Factory-vilice s 150 mm hoda.
Pri obročnikih se zanašajo na DT Swiss H 1900 Hybrid. Z robustnimi 370 pesta in funkcijami, specifičnimi za E-kolesa, je obročnik zasnovan za vzdržljivost in togost.
Za prestavljanje skrbi Shimano elektronski XT Di2. K temu je kombiniran 34-zobni verižnik s kaseto 10-51.
Kdor išče drugačno opremo, jo morda najde pri enem od drugih petih modelov NX Trail-serije.
Tehnične specifikacije
| Okvir: | HCIM polni karbon, 134,5 mm hoda | Kasetnik: | Shimano CSM6100, 12-stopenjski, 10-51 z. |
| Velikosti: | S/M/L/XL | Veriga: | Shimano CNM6100 |
| Pogon: | Bosch Performance CX Gen 5 | Obroči: | DT Swiss H1900 Hybrid, 29" |
| Baterija: | 800 Wh popolnoma integrirana baterija | Pnevmatike: | Maxxis Minion DHF MaxxTerra EXO+ TR 29 x 2,5 Maxxis Minion DHR II MaxxTerra EXO+ TR 29 x 2,4 |
| Zaslon: | Bosch Kiox 400C | Krmilni ležaj: | Acros AIX-327 ICR BL |
| Vilice: | Fox 36 Float Factory, FIT4 blaženje, 150 mm hoda | Krmilna opora: | Satori URSA 50 |
| Blažilnik: | Fox Float X Performance | Ročaji: | Ergon GE10 |
| Gonilka: | E-Thirteen Helix Race, 160 mm | Sedež: | Prologo Proxim W450 Stn |
| Krmilo: | Race Face Aeffect Riser 35, 780 mm | Potopna sedežna opora: | Race Face DP Aeffect, 31,6 mm, 150 mm spusta |
| Sprednja zavora: | Shimano XT 4-batna, 203 mm | Zadnja zavora: | Shimano XT 4-batna, 203 mm |
| Menjalna ročica: | Shimano XT Di2 | Teža: | 22,035 kg brez pedalov (BB-meritev) |
| Menjalnik: | Shimano XT Di2 | Cena: | € 8.999,- MPC |
Skozi grmovje
BH ne določa fiksne vrednosti Sag, temveč ponuja tri nastavitve: 30 % (Udobje) za bolj udobno nastavitev, 25 % (Oprijem) kot povprečno vrednost in 20 % (Trdo) za bolj čvrsto vožnjo.
Za hitro nastavitev zadnjega vzmetenja je na spletni strani na voljo praktično spletno orodje (pri posameznem modelu desno zgoraj, pod informacijami o velikostih). Po vnosu telesne teže se samodejno prikažejo priporočeni zračni tlaki za blažilnik in vrednosti Sag. V primeru modela 8.8 NX pa orodje ni prepričalo: ob času testa so bile razlike med težo kolesarja in zračnim tlakom zelo velike in nenatančne, za kolesarje s težo pod 60 kg pa je bil prikazan le en, poleg tega vprašljiv, podatek.
Navzgor
Kaj naj rečemo o najnovejši generaciji sistema Bosch okoli Performance CX Gen 5? Zadeva preprosto deluje. Od razvoja moči do še povečane maksimalne moči (ki jo je kljub posodobitvi treba najprej aktivirati v prilagojenih nastavitvah načinov v aplikaciji, da jo dejansko dosežete) spada sistem med najbolj izpopolnjene na trgu - ni čudno, da količinsko jasno dominira.
Tudi prejšnji klopot motorja v prostem teku je povsem izginil - ena mojih največjih kritik v preteklosti. In ker baterije zdaj končno ponujajo konkurenčno energijsko gostoto, je celoten paket popolnoma usklajen. Tudi že zdavnaj pričakovani, v zgornjo cev integrirani zaslon Kiox 400C je pravo olajšanje - končno ni več "rak za oči" zaradi strmenja v stare, izpostavljene zaslone.
Edino, kar ostaja, je Boschov polnilni priključek, ki je še vedno takšen, kot je bil: smetje. Zdaj imam že majhno zbirko izgubljenih gumijastih pokrovčkov, ki sem jih pobral na poteh v različnih državah.
Naš primerek ni bil izjema: pokrovček je ob odpiranju skoraj sam odpadel. Po kratki operaciji z izvijačem se je majhen čep sicer dal ponovno namestiti, a upanje, da bo trajno držal, je v enomestnem odstotnem območju. Žalostno.
Zadnji del se med pedaliranjem kaže prijetno miren, verjetno ob podpori anti-squat vrednosti okoli 120 % na velikih zobnikih. Hkrati vzmetenje absorbira udarne obremenitve, ob podpori učinkovitega prečnega prehoda zadnjega 29-palčnega kolesa.
Prisoten je vzvod za nastavitev trdote blažilnika - vendar ga sam nisem potreboval niti na gozdnih cestah.
Čeprav imam raje krajše predstave, se pri nastavitvi s 50 mm dolžine nisem mogel pritoževati - dobro se ujema z značajem kolesa in zagotavlja nevtralno upravljanje. Položaj sedenja deluje celostno uravnotežen, niti pretirano športen niti preveč pokončen. Strm kot sedeža omogoča zelo učinkovito pedaliranje.
Nekaj dodatnih distančnikov pod predstavo bi sicer ponudilo nekaj prostora za fino nastavitev, saj je krmilo zaradi kratke krmilne cevi precej nizko - kar morda ne bo všeč vsakomur. K sreči je po potrebi mogoče namestiti krmilo z višjim dvigom, čeprav bi to verjetno pomenilo dodatne stroške.
Pri našem testnem kolesu je bilo pri neravninah na tleh slišati rahlo ropotanje - podobno kot prejšnje ropotanje motorjev starejših Boschovih sistemov. Ker novi motor Gen-5 deluje skoraj neslišno, mora biti vzrok drugje, verjetno gre za kabel znotraj okvirja.
Plastično vodilo zavornega kabla na notranji strani sedežne cevi sicer teoretično ponuja potencial za hrup, vendar ne verjamem, da je to vzrok. Ker pri zadnjem iLynx+ SL testu z enako napeljavo kablov ni bilo ropotanja (tam je bil vzrok zagotovo motor), gre verjetno za osamljen primer - vir se vsekakor ni dal identificirati.
Dosegi, navedeni na spletni strani, v višinskih metrih delujejo nekoliko optimistično, vendar z 800-Wh baterijo ni treba skrbeti za električno stradanje. Tudi pri stalni uporabi stopnje Turbo se da lepo izkoristiti zmogljivost, medtem ko na nižjih stopnjah podpore dolge ture niso problem.
Edina pomanjkljivost: Ker je baterija trdno vgrajena v spodnjo cev, je lahko polnjenje na občasnih potovanjih ali ob pomanjkanju možnosti polnjenja na mestu shranjevanja kolesa nekoliko neprijetno.
Navzdol
Velikost M iLynx+ NX se odziva hitro in dovolj okretno, kadar je to potrebno, vendar ponuja dobro raven sledenja in stabilnosti pri višjih hitrostih. Zadnje vilice so s 440 mm dolžine na krajši strani, še posebej glede na 29-palčno zadnje kolo. Do velikosti M je obremenitev sprednje in zadnje pnevmatike uravnotežena, od velikosti L naprej pa je glede na velikost okvirja pričakovati vedno manj pritiska na sprednje kolo.
S skupno težo 22 kg brez pedal je kolo enostavno preusmeriti iz enega ovinka v drugega. Celo bi trdil, da se pri upravljanju navzdol zdi še lažje, kot kaže tehtnica.
Globina vstavljanja sedežne opore je zadostna, dolžina sedežne cevi pa dovolj kratka, da tudi manjšim kolesarjem omogoča, da po potrebi izberejo nekoliko večji okvir. Vendar pa se ni mogoče otresti občutka, da bi se z bolj ravno zgornjo cevjo in brez pregiba v sedežni cevi lahko pridobilo več prostora za teleskopske opore z več hoda.
Izbrana teleskopska opora Race Face s 150 mm hoda na okvirju z dosegom 466 mm danes ni razodetje in naravno nekoliko omejuje svobodo gibanja. Imel bi dovolj prostora za uporabo opore z več hoda in bi vsekakor vložil denar za nadgradnjo na tem področju.
Plastični pokrov integrirane objemke je le nataknjen - ali bo ostal na mestu dolgoročno, bo pokazal čas. Ker pa je že bil uporabljen na drugih modelih, predvidevam, da bi to moralo biti tako.
Podatki o hodu vzmetenja pri BH so (glej zgoraj) zmedeni. Vendar naj bo tako, saj se obstoječi hod vzmetenja 134,5 mm zdi kot več. Moja domneva za razlago tega pojava je zakopana v nastavitvi razmerja ročic.
- V primerjavi z mnogimi sodobnimi kolesi morda nizka progresija iLynx+ NX Trail pripoveduje le polovico zgodbe. Dokler je blažilnik dobro prilagojen razmerju ročic, nekatere raziskave z merilniki pospeška celo nakazujejo, da se sile G pri nizki progresiji v kombinaciji z blažilniki z zadostno stopnjo kompresije v osnovni nastavitvi bolje razpršijo skozi hod vzmetenja kot pri višji progresiji z manjšo stopnjo kompresije blažilnika.
To teorijo potrjuje vožnja po trailu. Vzmetenje iLynx+ NX je odzivno, a še vedno zagotavlja dobro oporo skozi celoten hod vzmetenja. Kolo je zato lahko (glede na to, da gre za električno kolo) mogoče aktivno odriniti od tal, pri skokih zlahka ustvariti zračni čas, trdi udarci pa so učinkovito zmanjšani, brez občutka ostrega udarca proti koncu hoda vzmetenja.
Tudi pri srednje visokih skokih, ki ne sodijo nujno v vsakodnevno uporabo trail koles, ni treba skrbeti za popolno preobremenitev vzmetenja. Razvrstitev v kategorijo 4 bi teoretično celo omogočila uporabo na enduro terenih.
Čeprav flowtraili niso nujno moji najljubši tipi trailov, se je faktor zabave z iLynx+ na tovrstnih poteh avtomatsko pomnožil. Kolo s 29-palčnimi kolesi želi ves čas ohranjati hitrost - bodisi na ravnini bodisi skozi zavite dele. Majhni skoki so nadzorovani in enostavni za obvladovanje.
Tudi pred koreninskimi odseki in nekoliko bolj zahtevnim terenom NX Trail ni treba skrivati. Seveda bodo tu omejen hod vzmetenja in nizka sprednja stran kolesa nekje dosegli naravno mejo udobja, vendar strah pred tehnično zahtevnejšimi odseki ni potreben.
Tudi zadnja generacija FIT blaženja sprednje vilice deluje zelo dobro - vendar ne dosega povsem zmogljivosti GRIP X2 blaženja.
Deli
Kakovost prestavljanja elektronskega Shimano XT Di2 je vrhunska - na splošno tiha in natančna. Le ergonomija prestavnih ročic z razmeroma malo prostora za palec morda ne bo všeč vsakomur, čeprav je mogoče prilagoditi kot ročic.
Škoda, da ni nameščena naslednja generacija XT-zavor. Zavorna moč stare znane različice je dobra, vendar funkcionalnost občasno moti premikanje zavorne ročice.
Izbira Maxxis Minion DHF kot sprednje pnevmatike se zdi glede na področje uporabe precej agresivna. Pravzaprav jo je treba postaviti v močnejši naklon, da se oprime podlage, vendar se zaradi tega nekoliko hitreje kotali v primerjavi z Assegai, ki se je izkazal kot boljši vsestranski model.
DHR II kot zadnja pnevmatika pomaga zmanjšati kotalni upor. Tanek EXO+-oklep prihrani težo, odpornost proti predrtju pa je pri električnem gorskem kolesu srednje ocenjena.
Zakaj je pri upravljalni ročici za nastavljivo sedežno oporo uporabljen univerzalni obročni ročaj Race Face, ostaja vprašljivo.
Ker krmilnik motornega sistema zavzame prostor v izrezu Shimano-XT-zavorne ročice, je bil obročni ročaj nameščen med zavorno ročico in ročajem. Ker so XT-ročice precej kratke, nisem mogel doseči udobnega položaja in sem moral kazalec vedno upogniti.
Preprosta rešitev bi bila klasična upravljalna ročica (prav tako na voljo v asortimanu Race Face), ki jo je mogoče neposredno pritrditi na zavorno ročico.
Sklep
| BH iLynx+ NX Trail Carbon 8.8 | |
|---|---|
| Letnik: | 2026 |
| Čas testa: | 2 tedna |
| Cena: | € 8.999,- UVP |
| + | Dobro uglašeno vzmetenje z dobrim povratnim odzivom |
| + | Hod vzmetenja se zdi daljši |
| + | Razmeroma nizka teža |
| + | Uravnotežena geometrija |
| + | Visokokakovosten poln karbonski okvir z nizko težo |
| + | Močan, tih Bosch motor in velika baterija |
| o | Fiksno vgrajena baterija |
| o | Dolžina sedežne cevi pri večjih velikostih okvirja bi lahko bila krajša |
| o | Nizka sprednja stran – ni za vsakogar, vendar prilagodljiva |
| - | Majhen hod potopne sedežne opore |
| - | Nepraktičen in občutljiv Bosch polnilni priključek |
| - | XT zavore z značilnim premikanjem ročice |
| - | Rahlo ropotanje v notranjosti okvirja (verjetno osamljen primer) |
| BB-ocena: | Harmonično trail kolo, ki vabi k hitri vožnji. |
Z modelom iLynx+ NX BH predstavlja e-trail kolo, ki jasno kaže, kako dovršeni so postali sodobni Bosch sistemi – in da lahko tudi pri polni moči še vedno govorimo o dinamični vožnji.
Performance CX Gen 5 deluje močno, tiho in učinkovito, integracija v celoten sistem pa je dobro izvedena. Dejstvo, da je baterija fiksno vgrajena, ne bo všeč vsakomur, vendar le minimalno vpliva na celotno sliko.
Karbonski okvir prepriča z visoko kakovostjo izdelave in nizko težo, kinematika pa je uspešnejša, kot bi nakazovale precej neizrazite številke.
Zadnje vzmetenje deluje občutljivo, a vedno ostaja definirano in nadzorovano – nastavitev, ki na trailu zagotavlja tako varnost kot tudi igrivost.
Kljub nominalno le 134,5 mm hoda – uradno sporočeni hod ni pravilen – se kolo na grobem terenu zdi bolj zmogljivo.
Geometrija iLynx+ NX sledi izjemno uravnoteženi poti: dovolj agilno za ozke zavoje, dovolj stabilno za hitre odseke. Upravljanje ostaja nevtralno in predvidljivo, strm kot sedežne cevi pa zagotavlja učinkovito vzpenjanje. Nizka sprednja stran ne bo všeč vsem, a jo je mogoče z nekaj prilagoditvami enostavno nastaviti.
Obstajajo kritične točke, čeprav nobena ni resna: Oblikovanje Boschovega polnilnega priključka ostaja moteče, Race Face sedežna opora s 150 mm hoda pa je za to velikost okvirja podpovprečna. Tudi rahlo ropotanje v notranjosti okvirja nekoliko zmoti sicer visokokakovosten splošni vtis, vendar bi lahko šlo za osamljen primer našega testnega kolesa, če sodimo po prejšnjih testiranih BH modelih.
Na koncu je BH iLynx+ NX presenetljivo uravnoteženo e-trail kolo, namenjeno tako športnim turnim kolesarjem kot tehnično usmerjenim ljubiteljem trailov. Združuje učinkovit pogonski sistem, premišljeno kinematiko in stabilne vozne lastnosti v paketu, ki prepriča ne z ekstremi, temveč z usklajenostjo celotnega koncepta.
| Okvir |
| Kinematika |
| Motor in baterija |
| Geometrija |
| Oprema |
| Tehnične specifikacije |
| Skozi grmovje |
| Navzgor |
| Navzdol |
| Deli |
| Sklep |




