Canyon Ultimate CF SLX 8 Di2 teszt: tapasztalatok és összegzés
05.06.23 08:24 442023-06-05T08:24:00+02:00Text: NoPain (AI által fordítva)Fényképek: Erwin Haiden7,19 kg, Ultegra Di2 és DT Swiss ARC 1400: így teljesít a Canyon sportos országútija több hónapnyi mindennapos használat után – ár-érték arányra vonatkozó összegzéssel és gyakorlati adatokkal.05.06.23 08:24 872023-06-05T08:24:00+02:00Canyon Ultimate CF SLX 8 Di2 teszt: tapasztalatok és összegzés
05.06.23 08:24 872023-06-05T08:24:00+02:00 NoPain (AI által fordítva) Erwin Haiden7,19 kg, Ultegra Di2 és DT Swiss ARC 1400: így teljesít a Canyon sportos országútija több hónapnyi mindennapos használat után – ár-érték arányra vonatkozó összegzéssel és gyakorlati adatokkal.05.06.23 08:24 872023-06-05T08:24:00+02:00Kedves Olvasók! Néha szembe kell nézni a valósággal, és megállapítani, hogy nem minden kerékpár érzelmi hullámvasút. Ez különösen igaz az új Canyon Ultimate CF SLX-re, amelyet matt fekete színben, Shimano Ultegra Di2 szettel vethettünk alá alapos hosszú távú tesztnek. Ahelyett, hogy már pusztán a látványával endorfináradatot indított volna el bennünk, vagy a kávézók előtt mindenkit lenyűgözött volna, ez a nemes országúti kerékpár elsősorban műszaki kifinomultságával, lenyűgöző teljesítményével és kompromisszumok nélküli vezetési élményével tündökölt.
Egy kis spoiler elöljáróban: az ötödik generációs Ultimate nem pehelysúlyú rakéta, nem aerospecialista, nem szuperkényelmes hosszú távú gép, és végképp nem érzelmekkel túlfűtött stílusikon. Sokkal inkább az, ami a 911 Turbo a Porsche számára: egy rendkívül sportos, a mindennapokban is remekül használható mindenes, teljesítményorientált országútisoknak – ráadásul kiváló ár-érték aránnyal.
A német mérnöki tudomány mesterműve azoknak, akik a mindennapokban is maximális teljesítményre törekednek.
Amit látsz, azt kapod.Műszaki evolúció: Gen5 vs. Gen4
Három év fejlesztőmunka után a Canyon tavaly ősszel mutatta be az Ultimate ötödik generációját, amely alacsony tömeg, kényelem, merevség és kezelhetőség jól sikerült elegyét kínálja, az összes kábel átgondolt integrációjával, valamivel nagyobb gumihelyközzel, javított aerodinamikával és a jellegzetes Canyon-DNS-sel.
Nagyobb kényelem
E fejlesztési cél eléréséhez egyrészt finomítottak a karbonszálas layupon, a csőméreteken és a saját fejlesztésű alkatrészeken, például a villán, a nyeregcsövön, a támvillákon és a nyeregcsőcsomóponton, másrészt növelték a váz és a villa gumihelyközét.

A nyeregcsövet is teljesen átdolgozták, hiszen erre jut a kerékpáros tömegéből származó legnagyobb terhelés. Karcsú, aerodinamikus D-alakjával és az erősebben lejtő felsőcsővel együtt hatékonyabban csillapítja az ütéseket és a rezgéseket, így kényelmesebb menettulajdonságokat biztosít.A nyeregcsövet is teljesen átdolgozták, hiszen erre jut a kerékpáros tömegéből származó legnagyobb terhelés. Karcsú, aerodinamikus D-alakjával és az erősebben lejtő felsőcsővel együtt hatékonyabban csillapítja az ütéseket és a rezgéseket, így kényelmesebb menettulajdonságokat biztosít.
A rögzítőcsavar immár a vázháromszögbe került, így ez az érzékeny pont jobban védett a szennyeződéstől és a felcsapódó víztől. Ennek köszönhetően a rögzítőrendszer összességében nemcsak könnyebb lett, hanem a letisztult összhatáshoz is hozzájárul.A rögzítőcsavar immár a vázháromszögbe került, így ez az érzékeny pont jobban védett a szennyeződéstől és a felcsapódó víztől. Ennek köszönhetően a rögzítőrendszer összességében nemcsak könnyebb lett, hanem a letisztult összhatáshoz is hozzájárul.
Jobb aerodinamika
A Swiss Side aeroszakértőivel közösen először szimulációkkal határozták meg az új Ultimate optimális paramétereit, majd az Immenstadtban található GST szélcsatornában igazolták azokat. Az eredmény: kisebb légellenállás, valamint a vázszettnél mért 10 wattos megtakarítás az elődhöz képest, 45km/h-s sebességnél, azonos kerekekkel és alkatrészekkel.
Integráció teljes körű mindennapi használhatósággal
Az Aeroadról ismert, teljesen integrált kábelekkel és vezetékekkel rendelkező CP0018 Aerocockpit szériafelszerelés az összes Ultimate CFR és CF SLX modellen, valamint a CF SL Aero változaton. A fejlesztőknek eközben sikerült a láthatatlan kábelvezetést felhasználóbarát beállíthatósággal párosítaniuk.
A háromrészes cockpit végső soron egy T-Barból és két oldalsó elemből áll, amelyek a váltó-/fékkarokkal együtt leszerelhetők a felső fogásnál a 230 mm széles középső elemről. Így a kormány könnyedén elfér a Bike Guardban vagy a kerékpárszállító bőröndben. A könnyebb szállíthatóság mellett a cockpit magassága is állítható anélkül, hogy rövidíteni kellene a villanyakat.

Innovatív szélességállítás: a CP0018 cockpit egyszerű váltást tesz lehetővé a három „keskeny, közepes vagy széles” kormányszélesség között, oldalanként +/-20 mm-es állítási tartománnyal.Innovatív szélességállítás: a CP0018 cockpit egyszerű váltást tesz lehetővé a három „keskeny, közepes vagy széles” kormányszélesség között, oldalanként +/-20 mm-es állítási tartománnyal.
Az integráció és az említett kényelmi funkciók ellenére a Canyon Ultimate nagyszerű kormányelfordítási tartományt kínál – a felsőcsövet pedig integrált ütközők védik.Az integráció és az említett kényelmi funkciók ellenére a Canyon Ultimate nagyszerű kormányelfordítási tartományt kínál – a felsőcsövet pedig integrált ütközők védik.
Alacsonyabb tömeg a nagyobb merevség ellenére
Az Ultimate a tartósság terén kötött kompromisszumok nélkül állít új mércét tömeg tekintetében is. Az optimalizált karbon-layupnak – a szálak kiválasztásának, a változó falvastagságoknak és a kulcsfontosságú területek megerősítésének – köszönhetően tovább csökkent a váz tömege, miközben megmaradt az előd nagy merevsége, a fejcső környékén pedig még 15%-kal növelni is tudták azt.
De a villa, a cockpit, a nyeregcső és a rögzítőmechanizmus további optimalizálása is figyelemre méltó. Az eredmény: 6,8 kg az M méretű Ultimate CF SLX Dura Ace Di2 esetében.
Geometria és kezelhetőség
Első pillantásra alig észrevehető az Ultimate harmonikusabb, mégis sportosabb geometriája, amelyet a márkán belüli Aeroadtól örökölt. Így még nagyobb biztonságérzetet ad anélkül, hogy lomhának hatna.
Emellett a jelenlegi Ultimate az első Canyon országúti kerékpár „együtt növekvő” láncvillákkal. Az L, XL és 2XL vázméreteknél arányosan hosszabbak a láncvillák, hogy a nagyobb vázat használó kerékpárosok tempós haladásnál is nagyobb menetstabilitást élvezhessenek.
Felszereltség: Canyon Ultimate CF SLX 8 Di2
Az Ultimate CF SLX platform teljes rendszerintegrációt, kizárólag elektronikus váltásokat, hozzájuk illő teljesítménymérőket, valamint vegyes gumiszettet kínál, elöl keskenyebb, 25 mm-es, hátul pedig szélesebb, 28 mm-es gumival. A szélesebb hátsó gumi nincs kedvezőtlen hatással az aerodinamikai teljesítményre, a nagyobb térfogat viszont javítja a kényelmet és jobb tapadást biztosít.
| Váz | Canyon Ultimate CF SLX R100 (Frozen Black, M méret) | Hajtókar | Shimano Ultegra 52/36 fog (172,5 mm) |
| Villa | Canyon Ultimate Fork FK104 | Fék | Shimano Ultegra Di2 160/140 |
| Középcsapágy | Shimano Pressfit | Teljesítménymérő | 4iiii Precision Powermeter |
| Kormány/stucni | Canyon CP0018 (100-410 +/-20 mm) | Kazetta | Shimano Ultegra 12spd, 11-30 fog |
| Nyeregcső** | Canyon SP0055, 20 mm Setback | Lánc | Shimano Ultegra |
| Nyereg | Selle Italia SLR Boost Superflow Ti316 | Kerekek | DT Swiss ARC 1400 50/50, 20 mm belső szélesség |
| Hátsó váltó | Shimano Ultegra Di2 12spd | Gumik | Schwalbe Pro One Skin 25/28 mm |
| Első váltó | Shimano Ultegra Di2 12spd | Tömeg* | 7,14 kg (gyártói adat, pedál nélkül) |
| Váltó-/fékkar | Shimano Ultegra Di2 12spd Disc | Ajánlott fogyasztói ár | € 6.499,- |
* M méretben mérve 7,19 kg, pedál és Garmin-Mount nélkül
** A nyeregrögzítés csak kerek nyeregsínekkel kompatibilis; az ovális sínekhez adapter kapható tartozékként
Ultegra Di2 szettel és DT Swiss ARC 1400 kerekekkel a Canyon „középkategóriás országútija” M méretben, Frozen Black színben és pedálok nélkül ténylegesen 7,19 kg-ot nyom, menetkészen pedig Garmin Mounttal, kulacstartókkal és Wahoo Speedplay Zero pedálokkal együtt észszerű 7,47 kg a tömege.
Aki még könnyebbet szeretne, választhatja a Dura-Ace Di2 változatot vagy a CFR modelleket.
Geometria
A jelenlegi, ötödik Ultimate-generáció további említésre méltó változása az elődhöz képest az átdolgozott geometria. Többek között az Ultimate SLX is sportosabb méreteket kapott minden vázméretben, amelyek a döntő pontokon teljesen megegyeznek az Aeroadéval.
Ennek hátterében az állt, hogy a Canyon által szponzorált profik könnyebben választhassák ki az Ultimate és az Aeroad közül az adott napi szakaszhoz jobban illő kerékpárt, anélkül, hogy azon kellene gondolkodniuk, melyik passzol jobban hozzájuk.
Most ugyanez ránk, magánvásárlókra is igaz, és leegyszerűsíti a vásárlási döntést, hiszen eggyel kevesebb változót kell figyelembe vennünk. Ugyanakkor ez azt is jelenti, hogy meg kell birkóznunk a versenyzésre tervezett, sportosabb geometriával. Vagyis egy nyújtott, alacsony és mélyen előredöntött üléspozícióval, amely határozottan gyorsabbá tesz, de nem feltétlenül felel meg minden testalkatnak.
| Méret | 3XS | 2XS | XS | S | M | L | XL | 2XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nyeregcsőhossz (mm) | 390 | 420 | 450 | 480 | 510 | 540 | 570 | 600 |
| Felsőcsőhossz (mm) | 497 | 516 | 529 | 546 | 555 | 569 | 594 | 609 |
| Fejcsőhossz (mm) | 104 | 88 | 107 | 121 | 142 | 162 | 188 | 206 |
| Fejcsőszög (°) | 70,2 | 71,5 | 71,2 | 72,8 | 73,3 | 73,3 | 73,5 | 73,8 |
| Nyeregcsőszög (°) | 73,5 | 73,5 | 73,5 | 73,5 | 73,5 | 73,5 | 73,5 | 73,5 |
| Láncvillahossz (mm) | 405 | 410 | 410 | 410 | 410 | 413 | 415 | 415 |
| Tengelytáv (mm) | 958 | 975 | 979 | 982 | 988 | 1.003 | 1.029 | 1.042 |
| Stack (mm) | 483 | 498 | 520 | 539 | 560 | 580 | 606 | 624 |
| Reach (mm) | 358 | 372 | 378 | 390 | 393 | 401 | 419 | 429 |
| STR | 1,36 | 1,35 | 1,38 | 1,39 | 1,43 | 1,45 | 1,45 | 1,46 |
| Spacer (mm) | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
| Stucnihossz (mm) | 80 | 80 | 90 | 90 | 100 | 110 | 110 | 120 |
| Kormányszélesség (mm) | 390 +/-20 | 390 +/-20 | 390 +/-20 | 390 +/-20 | 410 +/-20 | 410 +/-20 | 410 +/-20 | 410 +/-20 |
| Hajtókarhossz | 170,0 | 170,0 | 170,0 | 172,5 | 172,5 | 175,0 | 175,0 | 175,0 |
| Nyeregcsőhossz (mm) | 316 | 316 | 316 | 316 | 316 | 316 | 316 | 316 |
| Kerékméret | 650b* | 700c | 700c | 700c | 700c | 700c | 700c | 700c |
A Medium méretű tesztbringánkon az új geometria tekintélyes, 564 mm-es felsőcsőhosszt, egy meglehetősen rövid, mindössze 142 mm-es fejcsövet, valamint 563, illetve 393 mm-es stack- és reach-értéket eredményezett (STR-arány: 1,43). A 73,25 fokos fejcsőszöggel, a 988 mm-es tengelytávval és az új, 20 mm-es setbackkel rendelkező SP0055 Carbon nyeregcsővel együtt így egy ideálisan kiegyensúlyozott országúti kerékpárt kaptunk, amely a tempós csoportos tekeréseken éppúgy megállta a helyét, mint a laza munka utáni hazai körökön – a hátam hálás volt érte.
Ha viszont komoly versenyeken akartam volna indulni, akkor a 175 cm-es testmagasságommal és 84 mm-es belső lábhosszammal egyértelműen jobban jártam volna a Small vázzal. A megfelelő vázméret meghatározásához a Canyon egyébként a saját fejlesztésű Perfect Positioning System (PPS) használatát ajánlja a Canyon weboldalán.
* Megjegyzés: A CF SLX 8 vázméretben kapható, az SL modellcsaláddal ellentétben azonban csak a 3XS méretet specifikálták 650B kerékszettel.

+ További információk
+ További információk
+ További információk
+ További információk
Az Ultimate CF SLX a gyakorlatban
Körülbelül két héttel a hivatalos bemutató előtt, 2022 szeptemberében kaptunk egy Ultimate CF SLX tesztbringát, amely mintha csak rám, illetve az én túrázós felhasználásomra készült volna. Egyrészt Medium méretben és kétszínű kivitelben (fekete, fekete részletekkel), másrészt a világ talán (második) legjobb váltószettjével, a 12 sebességes Shimano Ultegra Di2-vel, amelyet már csak a Dura-Ace Di2 tud felülmúlni.
Az első lelkesedést rögtön egy újabb pozitív meglepetés követte. Az összeszerelés ugyanis gyorsan és könnyedén ment: nem kellett lefűrészelni a villanyakat, nem kellett Traunviertler 86-módra kísérletezni a kormányszalag feltekerésével, még a kormánycsapágyat sem kellett beállítani, nemhogy kiegyenesíteni a váltófület vagy légteleníteni a hátsó féket. Top!
A stúdiófotózás és a szokás szerint szigorú mérlegelés után azonnal nekivágtam az első körnek, amely spontán – igen, hiszitek vagy sem – mosolyt csalt az arcomra. Az Ultimate ugyanis szinte siklott az aszfalton, amiben persze a kedvenc gumijaim, az elöl 25, hátul 28 mm-es Schwalbe Pro One Skin abroncsok kezét is sejtettem. Mindegy, hogy napsütés, hideg vagy eső – a gumi gurul, a gumi tapad.
Sportos geometria, mégis kiváló mindennapi használhatóság
De az „új geometria” is azonnal passzolt, hiszen az elődhöz képest a tényleges eltérések nagyrészt milliméterekben voltak mérhetők, és az alacsonyabb stack, valamint a hosszabb reach ellenére kisebbnek bizonyultak annál, mint amit a geometriatáblázat szerint 8 mm-rel hosszabb felsőcső alapján vártam volna. Hogyan fért össze a sportosabban nyújtott és alacsonyabb üléspozíció a még rövidebb tengelytávval, valamint az agilisabb, kiegyensúlyozottabb kezelhetőséggel? A táblázat felfedte a rejtély megoldását: az M méretű váz többek között 5 mm-rel rövidebb láncvillákat (nagyobb agilitás), valamint 0,3 fokkal laposabb nyeregvázcsőszöget és 20 mm-es setbackkel rendelkező nyeregcsövet kapott (jobb súlyelosztás és nagyobb kényelem).
Ettől eltekintve személy szerint azt is logikusabbnak érzem, hogy a két versenygép, az Ultimate és az Aeroad így még jobban elkülönül az Endurance országúti kerékpártól.
Bár a felszerelt Selle Italia SLR-rel sem voltam kifejezetten elégedetlen, szívesebben használtam volna az általam kedvelt SQLab nyerget. A csere sajnos meghiúsult, mert a Canyon nyeregcső kizárólag kerek nyeregsínekkel volt kompatibilis, a szükséges adaptereket pedig nem mellékelték. Ez szerintem egyértelmű kritikai pont – az összes legutóbbi országúti kerékpáromnál vagy mindkét nyeregsín-szabvánnyal működött a nyeregcső, vagy mellékelték hozzá az adaptereket.
Ahol sok a fény, ott árnyék is akad
Kezdetben a 4iiii teljesítménymérőnél is több volt az árnyék, mint a fény, hiszen már néhány üzemóra után kialudt benne a fény, és különféle új elemekkel, resetekkel, az okostelefonos appal és a 4iiii supportjával sem sikerült újra működésre bírnom a powermetert. Csak a Canyontól kapott csere hajtókar oldotta meg a problémát. A csere óta a 4iii az idő nagy részében egészen jól működött, hosszabb kihagyások után azonban időről időre gondot okozott neki, hogy ismét automatikusan csatlakozzon valamelyik kerékpáros komputeremhez. Baromi idegesítő. Nem sokkal a teszt vége előtt azonban sikerült megoldanom a problémát: a 4iiii az egyik kerékpáros komputeremhez tévesen Bluetooth-on (és nem ANT+-on) keresztül volt párosítva, a visszatérő kapcsolódási hibákat pedig feltehetően ez okozta. Tipp: Ügyeljetek rá, hogy a powermetert kizárólag ANT+-on keresztül csatlakoztassátok a kerékpáros komputerhez, a Bluetooth-t pedig csak okostelefonhoz, iPadhez vagy asztali géphez használjátok.
És ha már panaszkodunk, azt is megjegyezném, hogy felső fogásban kissé kellemetlennek éreztem az előre feltekert kormányszalag alatti üreget, az aerokormány két felcsavarozott oldalelemének alsó részén. Alul – alsó rész – felső fogás – kellemetlen... minden világos? Hát, bocsi, emberek, sajnos nem tudom jobban leírni. Fogjátok meg egyszer különösen görcsösen felső fogásban a CP0018 Cockpitet, és érezni fogjátok, ahogy az ujjbegyeitek a kormányszalagon keresztül besüppednek. A működést természetesen nem befolyásolja, de furcsa érzés.
A nagyszerű kezelhetőség rengeteg élményt ad
Végül, de nem utolsósorban térjünk rá a menettulajdonságokra, amelyek a szinte azonos geometria ellenére kényelem tekintetében eltérnek az Aeroadétól. Az SLX váz ugyanis a vázformának és a karbonrétegrendnek köszönhetően jobban csillapít (vertikális rugalmasság = vertical compliance), ezért a hepehupás útszakaszok, csatornafedelek és hasonlók érezhetően kevésbé ütnek, mint a vérbeli aerogépen. Ettől függetlenül megjegyezném, hogy nem ez a legkényelmesebb országúti kerékpár, amelyen valaha ültem. Az Ultimate-be azonban most már akár 32 mm széles gumik is beférnek, így a jelenlegi 25/28-asokról 28/30 vagy 30/32 mm-es abroncsokra váltás jelentős komfortjavulást ígér. Ráadásul az SLX váz kevésbé nagy modulusú karbonszálai az SLR vázhoz képest jobban kiszűrik a nagyfrekvenciás útrezgéseket, ami a szebb, teltebb gördülési hang mellett a korai elfáradást is segíthet megelőzni.
Az Ultimate-tel fantasztikus a mászás. Bármennyire is téptem a kormányt, sehol sem jelentkezett zavaró flex – sem a kormányvégeknél, sem a középcsapágynál, sem a fejcső, a villa vagy a papucsok környékén. Teljes erőbedobással is komoly sprinteket lehetett nyomni vele anélkül, hogy ez bármilyen negatív hatással lett volna a stabilitásra vagy a pontosságra.
Az Ultimate azonban igazán a sík terepen való csapatásnál és a jól megérdemelt lejtmenetben vált szórakoztatóvá. A csoportban agilisan lehetett manőverezni vele, könnyedén tartotta a tempót, a gyors downhill szakaszokon pedig különösen biztos kontroll- és pontosságérzetet adott. Éppen ez a nagyszerű kiegyensúlyozottság segít abban, hogy még kritikusabb helyzetekben is megőrizd a belső nyugalmadat, és ez adja az Ultimate összetéveszthetetlen menetélményét.
Canyon Ultimate árak 2023
A három platform, az Ultimate CF SL, CF SLX és CFR, valamint a széles méretválaszték révén minden országútis típus és minden pénztárca számára akad megfelelő Ultimate modell.
A kedvező árú belépőt a 2.699 eurós Ultimate CF SL 7 jelenti, amely öt különböző változatban kapható. Szintén elérhető három Ultimate CF SLX kerékpár, amelyek közül a SRAM Force eTap váltószettel szerelt Ultimate CF SLX 8 eTap ára 6.299 eurótól indul.
| Árak (EUR) | |
| Ultimate CF SL 7 | € 2.699,- |
| Ultimate CF SL 8 | € 3.199,- |
| Ultimate CF SL 7 ETAP | € 3.799,- |
| Ultimate CF SL 7 Di2 | € 3.999,- |
| Ultimate CF SL 8 AERO | € 4.999,- |
| Ultimate CF SLX 8 ETAP | € 6.299,- |
| Ultimate CF SLX 8 Di2 | € 6.499,- |
| Ultimate CF SLX 9 Di2 | € 8.699,- |
| Ultimate CFR Di2 | € 10.499,- |
| Ultimate CFR ETAP | € 10.999,- |
| Ultimate CFR Disc Frame + Brake Kit | € 4.999,- |
A kínálat csúcsán három, 10.499 eurótól induló Ultimate CFR zászlóshajómodell egyesíti a szuperkönnyű CFR vázakat a piac legjobb alkatrészeivel. Minden CFR framesetet high-end karbonrétegrend jellemez, amely a kis tömeg, a robusztusság és a merevség terén egyaránt World Tour-szintet képvisel.
Összegzés
| Canyon Ultimate CF SLX 8 Di2 | |
|---|---|
| Modellév: | 2023 |
| Tesztidőszak: | 8 hónap > 2.500 km |
| Ár: | € 6.499,- ajánlott fogyasztói ár |
| + | Menettulajdonságok |
| + | Egységes geometria |
| + | Integrált kialakítás |
| + | Mindennapi használhatóság |
| + | Ár-érték arány |
| o | Visszafogott dizájn |
| o | 4iii teljesítménymérő |
| - | Az ovális nyeregpálcákhoz való adapter nem része a csomagnak |
| BB-ítélet: | Igazi mindenes a teljesítményorientált országúti kerékpárosok számára, nagyon jó ár-érték aránnyal. |
| Értékelés | 9 a 10-ből |
Az Ultimate CF SLX 8 Ultegra Di2-vel igazi mindenes a teljesítményorientált országúti kerékpárosok számára. Egyfelől agilis, másfelől kényelmes és stabil futású, teljesen integrált, remekül felszerelt, Medium méretben 7,2 kilogrammot nyom, elképesztően merev, akár 32 mm széles gumikat is fogad, valószínűleg meglehetősen aerodinamikus, mindenesetre határozottan annak néz ki, nem recseg, és 6.499 eurós vételárával jelenleg alighanem a lehető legjobb ár-érték arányt kínálja a high-end országúti kerékpárok teljes univerzumában.
Aki le tud mondani az utolsó adag "Bling Blingről", és országúti kerékpárjánál az érzelmi tűzijáték helyett a maximális teljesítményt részesíti előnyben, annak már csak egy dolga maradt: kattintani, megvenni és eltekerni.
Aki teljes egészében a saját elképzelései szerint szeretné összeállítani álmai kerékpárját, az egy szinttel feljebb, az Ultimate CFR Disc vázszettben (Carbon Aerocockpittel, teljes karbonvillával, aerodinamikailag optimalizált nyeregcsővel és előre felszerelt Shimano Dura-Ace Disc Brakes fékekkel) 4.999 euróért megtalálja a tökéletes alapot.
- Könyvjelző






