Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

26.01.26 07:42 1Text: Ralf Hauser (vertaald door AI)Foto's: Erwin HaidenSixfinity-achtervering, Bosch CX-motor en een prijs vanaf 9.900 euro: we hebben de nieuwe full-power e-bike van Yeti op de trail gereden en delen onze eerste rij-indrukken.26.01.26 07:42 86

Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

26.01.26 07:42 86 Ralf Hauser (vertaald door AI) Erwin Haiden
  • AI generated translation
  • AI-generated translation refers to the process of using artificial intelligence, particularly machine learning models, to automatically translate text or speech from one language to another. These systems, such as neural machine translation models, analyze large datasets of multilingual content to learn patterns and associations between languages. The generated translations are based on statistical probabilities and context learned during training.
Sixfinity-achtervering, Bosch CX-motor en een prijs vanaf 9.900 euro: we hebben de nieuwe full-power e-bike van Yeti op de trail gereden en delen onze eerste rij-indrukken.26.01.26 07:42 86

De naam Yeti staat voor racesport, mountainbikegeschiedenis, legendarische World Cup-renners en bijzondere technologische oplossingen. Yeti werd opgericht in 1985, zoals de graphic op de onderbuis van de LTe ons in herinnering brengt, en bereikte al in de jaren 90 een cultstatus die tot op de dag van vandaag springlevend is. Niet elke bike van het merk was een voltreffer, maar vaak genoeg wist Yeti zich dankzij buitengewone technologische benaderingen op het vlak van rijkwaliteit te onderscheiden.
Met de voorganger van de LTe, de 160e, werden talrijke top 5-resultaten in de E-EDR-serie behaald, met in 2024 zelfs de eindzege in deze serie – de lat ligt dus hoog voor het nieuwe, door Bosch aangedreven model.

Ook de opvolger met Bosch-motor is rond het Sixfinity-veersysteem ontwikkeld – een platform met zes draaipunten waarmee de kinematica en het chassis doelgericht op de specifieke eisen en constructieve beperkingen van een e-bike kunnen worden afgestemd.
Net als bij Switch Infinity, het systeem van de reguliere bikes van Yeti, beweegt de onderste Switch Link aanvankelijk omhoog en verandert vervolgens van richting, zodat hij tijdens de overgang van volledig uitgeveerde naar ingeveerde vering omlaag beweegt. Daardoor heeft Sixfinity een vergelijkbaar anti-squatprofiel, dat zich bij de reguliere bikes met Switch Infinity-systeem heeft bewezen; vanwege de ondersteuning door de aandrijfeenheid is dit profiel echter minder uitgesproken, om het acceleratiegedrag af te stemmen op meer tractie.

 Groen, groener, groenst ... wanneer een Yeti door het bos raast. 

De vering van de LTe is uitzonderlijk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

Bij de LTe had ik het geluk dat onze testbike daadwerkelijk in de kleur Turquoise werd geleverd. De eveneens beschikbare kleuren Manjo (oranje) en Raw Gloss (zwarte carbonvezels) hebben ook hun charme en zullen bij veel gebruikers in de smaak vallen; mijn brein had anders vermoedelijk een – niet per se gerechtvaardigde, maar door het hart ingegeven – koppigheidsaanval gekregen. Voor mij moet een Yeti simpelweg turquoise in zijn kleurstelling hebben – waarbij de historische combinatielakken van turquoise en geel respectievelijk turquoise en staalgrijs nog meer herinneringen oproepen aan historische momenten met renners- en teamkleuren, maar dat is een ander verhaal.

  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

Het frame

Het hoofdframe en de achterdriehoek van de zogeheten TURQ-serie zijn vervaardigd uit high-modulus carbonvezels, voor een stijf, duurzaam en tegelijkertijd licht frame. Strategisch geplaatste verstevigingslagen van Vectran verhogen de slagvastheid.

Een zwevend gelagerd steekassysteem en klembouten voor de links moeten zorgen voor een stijve verbinding tussen het hoofdframe en de achterdriehoek, plus een optimale uitlijning en krachtverdeling. Daardoor moet ook de levensduur van de hoogwaardige Enduro Max-lagers worden verlengd.

De LTe is uitgerust met een geruisloze kabelgeleiding, met intern gevormde carbon geleidebuizen in de chainstay en de voorste framedriehoek. Daardoor moet de bike met zowel een standaard- als een moto-kabelgeleiding niet alleen stiller zijn, maar moeten ook de kabelwrijving en de totale onderhoudsbehoefte afnemen.
De kabels worden aan de zijkant van de balhoofdbuis het frame in geleid en daar vastgeklemd.

Aan de onderkant van de bovenbuis zitten bevestigingspunten voor gereedschap of vergelijkbare accessoires.

De speciaal ontwikkelde motorbescherming van de LTe zorgt voor een betere luchtcirculatie. Een grotere luchttoevoer naar de aandrijving verkleint de kans op vermogensreductie door derating.
Extra verstevigde framebeschermers bieden bescherming tegen directe impacts en voorkomen dat vuil en afzettingen belangrijke framecomponenten, zoals de onderste link, beschadigen.
De geribbelde rubberen framebescherming van de LTe op chainstay en seatstay vermindert hinderlijk geluid van de ketting en beschermt tegelijkertijd het frame.

Een flip-chip op het verbindingspunt tussen de link en seatstay maakt het mogelijk om met een 29"- of 27,5"-achterwiel te rijden zonder de geometriewaarden te beïnvloeden. De achterdriehoek is vrijgegeven voor banden tot 2,6" breed.

De balhoofdbuis biedt bovenaan plaats aan een ZS44-cup en onderaan aan de ZS56-standaard. Het frame is ervoor vrijgegeven om indien nodig balhoofdsets van +/- 1 graad te monteren.
De LTe kan met voorvorken tot 190 mm worden gereden, zelfs met een double-crown voorvork, die echter eveneens tot 190 mm veerweg beperkt is.

  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

De dropout volgt de UDH-standaard en de asmaat bedraagt 148 x 12 mm Boost. De LTe kan uitsluitend met een kettingblad met 34 tanden worden gereden; een custom kettinggeleider houdt de ketting in bedwang.
De schijfrembevestiging volgt de 180mm-standaard en de bike staat een maximale rotordiameter van 220 mm toe.

In principe passen reguliere bidons in de framedriehoek, behalve bij een frame in maat S, waar je genoegen moet nemen met Yeti’s kleine Hot Lap-bidon van 15 oz. – niet dat ik die in het huidige assortiment van Yeti heb kunnen vinden, maar gelukkig zijn er kleine alternatieven op de markt.

Aardig detail: de bovenste eindkap van de accu is zo ontworpen dat er trackingapparaten zoals een Apple AirTag, Tile Sticker (2020, 2022) of iets vergelijkbaars in passen. Voor de montage moet de accu echter worden verwijderd.

Voor de eerste koper geldt een levenslange garantie op het frame tegen schade als gevolg van fabricagefouten. Lak en afwerking zijn 1 jaar gedekt.
Het maximale systeemgewicht van de LTe bedraagt 130 kg.
Het frame is verkrijgbaar in vier framematen, S, M, L en XL, en telkens in drie framekleuren: Turquoise, Manjo en Raw Gloss.

Kinematica

Het absolute hoogtepunt van de e-bikes van Yeti gaat schuil in de Sixfinity-veringstechnologie. Het betreft een ontwerp met zes draaipunten, dat een groot aantal technische eigenschappen zo goed mogelijk met elkaar moet combineren.
Op het eerste gezicht lijkt de bike misschien een conventionele four-bar linkage met rocker link en Horst Link, maar bij de verbinding van de chainstays met het hoofdframe gaat een extra draaipunt schuil; deze zogeheten Switch Link is op zijn beurt via verbindingsstukken aan weerszijden met de hoofdlink verbonden en roteert overeenkomstig met de verandering van de veerweg.

Uiteindelijk moet dit Yeti in staat stellen zijn bikes, afhankelijk van het inzetgebied, exact op de gewenste verhouding tussen anti-squat en het verloop over de veerweg af te stemmen. De filosofie van de LTe verschilt hier enigszins van die van de light-assistvariant MTe.

  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

Bij de LTe wordt met een overbrenging van 34 naar 52 tanden rond het sagpunt een anti-squat van 101% gegenereerd. Die daalt bij verder inveren sterk tot circa 60%, wat tijdens het afdalen niet van groot belang is. Bij een overbrenging van 34 naar 10 tanden bedraagt de anti-squat 109%, dus nog altijd zeer dicht bij het neutrale niveau van 100%, maar aan het einde van de veerweg daalt hij zelfs richting 50%.

  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

Een ander voordeel van Sixfinity is dat de anti-rise over de volledige veerweg behoorlijk constant kan worden gehouden, wat voorspelbaar remgedrag oplevert. De curve begint bij 58%, bedraagt 65% op het sagpunt en 61% aan het einde van de veerweg. Omdat de waarde onder 100% ligt, blijft de vering – algemeen gesproken – tijdens het remmen actief. De configuratie van Yeti is dan ook gericht op meer tractie.

  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

Alsof dat nog niet genoeg is, geeft Yeti de LTe een flip-chip bij de onderste demperbevestiging, waarmee de progressie tussen 25, 30 en 35% kan worden gevarieerd. Zo kan de vering worden afgestemd op de individuele rijstijl, de trailomstandigheden of de voorkeur voor een bepaald type demper. Om dit mogelijk te maken, zijn er twee verschillende flip-chips: één met de bevestiging in het midden (30%) en één met het gat aan het uiteinde van de chip, die bovendien kan worden gedraaid (25 of 35%).

De LTe mag dus ook gerust met een coil shock worden uitgerust; Yeti adviseert dan een hogere progressiestand.
Er is een demper met Trunnion-mount en een inbouwmaat van 230 x 65 mm gemonteerd. Dat resulteert in een gemiddelde leverage ratio van 2,46 : 1.

Yeti adviseert een sag van 30%, maar heeft er ook niets op tegen als je – afhankelijk van je voorkeur – met iets meer of minder sag rijdt.
Op de website staan via deze link aanbevolen instellingen voor luchtdruk en demperclicks voor de basisafstelling.

Motor & accu

De Bosch Performance Line CX Gen 5 levert standaard 85 Nm – via de zomerupdate is maximaal 100 Nm mogelijk. Daar komen 750 W piekvermogen en maximaal 400% ondersteuning bij, bij een gewicht van 2.800 g.
Via de Bosch eBike Flow App kunnen alle rijmodi afzonderlijk worden aangepast en talrijke andere functies worden geconfigureerd.

In de onderbuis van de LTe zit een vast ingebouwde accu van 800 Wh, die circa 3.900 g weegt en daarmee uitkomt op een energiedichtheid van ongeveer 205 Wh/kg.
Een accu van 600 Wh kan bij door Bosch erkende dealers achteraf worden gemonteerd. Daarvoor zijn speciale eindkappen nodig, die via de website of bij een Yeti-dealer verkrijgbaar zijn.


Het systeem wordt aangevuld met het Kiox 400C-display, dat vlak in de bovenbuis is geïntegreerd, en een compacte, draadloze Bosch Mini Remote op het stuur voor een intuïtieve bediening. Voor de laadaansluiting heeft Yeti een eigen afgedicht afdekklepje in het frame geïntegreerd.

De LTe is compatibel met de PowerMore Range Extender, maar niet bij alle maten en dempercombinaties. Om er zeker van te zijn dat hij past zonder schade te veroorzaken, moet vooraf de handleiding worden geraadpleegd.

Wie kiest voor het T4-afmontagepakket van de LTe, krijgt niet alleen nog exclusievere componenten, maar ook een Bosch Performance Line CX-R-motor. In de Gen 5-variant heeft die weliswaar dezelfde maximale vermogenswaarden als de reguliere versie, maar dankzij de magnesium behuizing is hij met 2,7 kg iets lichter en beschikt hij over een specifiek vermogensprofiel.

Geometrie

Vergeleken met de Yeti 160e is de reach van de verschillende framematen telkens met 5 mm toegenomen. Met 98,3 mm is de balhoofdbuis van een frame in maat M aan de korte kant – over het algemeen zijn de balhoofdbuizen van alle maten behoorlijk kort.
Voor iets meer balans en stabiliteit op snelheid zijn de chainstays een fractie langer geworden: bij elke framemaat meten ze uniform 449 mm.

Met 64 graden is de balhoofdhoek vlak genoeg voor endurogebruik, zonder extreem te worden. Een zitbuishoek van 78 graden zorgt voor een efficiënte trapondersteuning.

Bij S-M zijn de zitbuizen 45 mm korter dan de reach, bij XL 50 mm. Vergeleken met de 160e zijn de waarden bij S en M dus iets langer en bij L en XL korter. De maximale insteekdiepte voor draadloze dropper posts bedraagt bij een frame in maat S 285,1 mm, bij M 314,6 mm, bij L 333,5 mm en bij XL 352,5 mm. Voor dropper posts met kabelbediening moet 34 mm worden afgetrokken om rekening te houden met de buigradius van de kabelhuls.

Geometrie

Maat S M L XL
Zitbuislengte (mm) 390 420 440 460
Balhoofdbuislengte (mm) 92 98,3 111 122
Bovenbuislengte (mm) 566 598 620 647
Chainstaylengte (mm) 449 449 449 449
Balhoofdhoek 64° 64° 64° 64°
Zitbuishoek 78° 78° 78° 78°
Stack (mm) 618 625 635 645
Reach (mm) 435 465 485 510

Afmontage

Voor het afmontagepakket van de Yeti LTe LT3 worden uitsluitend componenten uit de absolute topklasse gebruikt. Dat tilt de prestaties, maar ook de totaalprijs naar een hoger niveau – bij 12.900 euro moet je wel even diep ademhalen om niet naar adem te happen.

Naast te verwachten componenten zoals de Fox 38-voorvork en de Fox Float X2-demper – uiteraard beide uit de Factory-serie – vormen de DT Swiss HXC1700 carbon wielsets waarschijnlijk een van de hoogtepunten.

Schakelen, dropper post en remmen worden verzorgd door respectievelijk SRAM en RockShox, met X0 AXS Transmission, Reverb AXS (met 175 mm drop bij het frame in maat M) en Maven Silver.

Het carbon stuur met een breedte van 800 mm en 35 mm rise komt van Yeti zelf.

De LTe is verkrijgbaar in drie afmontagevarianten: T4 XX AXS kost € 14.500,-, T3 X0 AXS € 12.900,- en C2 90 € 9.900,-.

Technische specificaties

Frame: TURQ Series Carbon Cassette: SRAM X0 Eagle Transmission, 10-52
Maten: S, M, L, XL Ketting: SRAM X0 Eagle Transmission Flattop
Aandrijving: Bosch Performance Line CX BDU384Y Wielen: DT Swiss HXC 1700 Carbon, 30 mm
Accu: Bosch PowerTube 800 Wh Banden: Schwalbe Magic Mary Trail Pro Radial Ultra Soft 2,5/Schwalbe Albert Gravity Pro Radial Soft 2,5
Display: Bosch Kiox 400C Balhoofdset:  Cane Creek 40
Voorvork: Fox Factory 38 Grip, 170 mm Stuurpen: Burgtec Enduro MK3 35, 50 mm
Demper: Fox Factory Float X2, 160 mm Handvatten: ODI Elite Pro
Crank: SRAM X0, 160 mm Zadel: WTB Solano Chromoly
Stuur: Yeti Carbon 35, 800 mm, 35 mm Rise Dropper post: SRAM Reverb AXS, S:150/M 175/L, XL 200 mm
Voorrem: SRAM Maven Silver, 200 mm Achterrem: SRAM Maven Silver, 200 mm
Shifter: SRAM AXS Pod Controller Gewicht: 23,62 kg (BB-meting)
Achterderailleur: SRAM X0 Eagle AXS Transmission Prijs: € 12.900,– adviesprijs
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

In de modder

Winterse omstandigheden en modder gaan hand in hand; na een rit was de Yeti dan ook vaak eerder bruin dan turquoise, wat al snel gedachten aan onderhoud oproept. Het complexe veersysteem telt bijzonder veel lagers, waardoor het onderhoud mogelijk wat ingewikkeld kan uitvallen. Voor de bouten is een heel assortiment verschillende inbus- en Torx-sleutels nodig. Omdat er echter Enduro Max-lagers zijn gemonteerd, die bekendstaan om hun lange levensduur, zal het waarschijnlijk een tijd duren voordat vervanging nodig is.

De afdekking van het onderste lager voorkomt dat kleinere stenen of vuil tussen de bewegende componenten terechtkomen. De achtervork zelf biedt voldoende ruimte om het wiel ook in modderige omstandigheden vrij te laten draaien.

De setup van de fiets is snel geregeld. De website die helpt bij het afstellen van de vering levert absoluut bruikbare waarden op. Het verwisselen van de progressiechips is bijzonder eenvoudig en kan zelfs op de trail. Om van de middelste naar een van de twee andere settings te wisselen of andersom, moet je wel de tweede set chips meenemen.

De laadpoort op de onderbuis kan wat lastig te openen zijn, maar lijkt goed afgedicht en is stevig bevestigd. De accu kan helaas niet snel worden verwijderd — iets om rekening mee te houden, afhankelijk van de laadmogelijkheden of tijdens roadtrips.

  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

Bergop

De zitpositie is aangenaam centraal — de steile zitbuishoek maakt een efficiënte trapinzet mogelijk. Dankzij de fijngevoelig werkende achtervering, de niet al te korte chainstays en de aanpassingsvaardige Schwalbe-radiaalbanden is de LTe een competente klimmer. Met een kortere balhoofdbuis zou het zwaartepunt aan de voorkant nog iets lager kunnen komen, maar dat is niet nodig en zou de downhillprestaties nadelig beïnvloeden.

Ik ben een voorstander van 100% anti-squat rond het sag-punt. Dan hoef je je geen zorgen te maken over invloeden tijdens het trappen — ook al vertellen bepaalde marketingafdelingen graag andere verhalen over waarom deze of gene extreme waarde bij een fiets betere resultaten zou opleveren. De Yeti baant zich onverstoorbaar een weg door ruig terrein, zonder dat het achterwiel achter scherpe randen blijft haken. Daarbij wipt de achtervering nauwelijks en zijn ook de cranks met 160 mm mooi kort, zodat ze niet al te snel met obstakels in aanraking komen.

Wat fijngevoeligheid betreft was de Yeti in de meest progressieve setting de winnaar, omdat de leverage ratio aan het begin van de veerweg daar het hoogst is. Om het verschil te voelen, moeten alle sensoren echter op scherp staan, want in alle settings laat de werking niets te wensen over.

Over de Bosch Performance Line CX Gen 5-motor hoeft werkelijk niet veel meer te worden geschreven. Hij is krachtig, zeker na zijn update naar 100 Nm, in de meeste rijsituaties fijngevoelig te doseren en vooral betrouwbaar. Het totaalpakket met het netjes in de bovenbuis geïntegreerde Kiox 400C-display en de draadloze Mini Remote op het stuur laat ergonomisch nauwelijks nog iets te wensen over.
Dat de LTe in theorie ten minste kan worden omgebouwd naar een 600-Wh-accu — als je een kleinere actieradius accepteert, maar daarmee wel 900 g gewicht bespaart — is een welkome optie.

Zelfs mijn achterwerk kon goed overweg met het vrij korte WTB Solano-zadel. Voor een bidon blijft in de framedriehoek niet veel ruimte over; persoonlijk zou ik hier een Fidlock-systeem gebruiken om de toegang vanaf de zijkant te vergemakkelijken.

  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

 Opstappen en gas geven — de Yeti LTe maakt het eenvoudig. 

Als alles klopt, dan klopt het.

Bergaf

Er wordt graag gezegd dat tegenwoordig toch alle fietsen erg goed zijn, maar dan stap je op de Yeti en word je eraan herinnerd dat er nog altijd uitschieters bestaan. Het onderstel van de LTe is simpelweg uitmuntend en in dit zeldzame geval mag de marketinghype gerust worden geloofd. Alleen al het feit dat je niet eindeloos hoeft te prutsen voordat je een bruikbare setup vindt — ik heb de fiets op de aanbevolen sag afgestemd en daarna geen moment meer overwogen of ik iets moest veranderen — laat zien dat de ingenieurs hier werkelijk een meesterwerk op wielen hebben gezet.

Welke progressiesetting je ook verkiest: de vering strijkt alles glad wat op haar pad komt en biedt steeds voldoende ondersteuning in het midden van de veerweg, zodat ze niet ongeremd door de volledige veerweg raast. Als geheel werkt het systeem over de volledige veerweg harmonieus en zorgt het nooit voor onaangename verrassingen. De manier waarop het daarbij harde impactpieken of stevigere landingen kan elimineren, is vooral in de lineairdere of middelste setting fenomenaal.
Daarbij is de mate van controle van de vering in alle denkbare situaties indrukwekkend. Je zou kunnen zeggen dat deze grip de algemene speelsheid van de fiets wat vermindert; toch is de Yeti allesbehalve log wanneer hij doelgericht over de meest uiteenlopende trails naar beneden wordt gejaagd.

  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

De verschillende progressiesettings zijn over het algemeen voelbaar. Niet in die mate dat ze de uitstekende werking van de vering ooit negatief zouden kunnen beïnvloeden, maar voldoende om de fiets af te stemmen op een bepaalde persoonlijke voorkeur voor hoe hij moet aanvoelen. In die zin ondersteunt de progressievere setting misschien wat meer pop, maar de ramp-up richting het einde van de veerweg voelt wel iets harder aan. De middelste en lineaire setting pasten daarom beter bij mij; over een gebrek aan bottom-out-weerstand kon ik bij geen van beide klagen. Moderne dempers kunnen, afhankelijk van de afstelling, ook overweg met lineairdere progressiecurves — en er zijn tests die bevestigen dat daarbij de G-krachten afnemen. De gekozen shimstack van de dempersetup lijkt met voldoende ondersteuning vanuit de compressiedemping in die richting te werken. Ik weet niet zeker op welke stand ik na langer gebruik zou uitkomen, maar het zou in elk geval de lineaire of middelste setting zijn.

De kwaliteit van de vering heeft ook een positieve invloed op het bochtengedrag van de LTe. De uitstekende tractie en rust in het onderstel geven in bochten een extra dosis vertrouwen en controle. In combinatie met de uitgebalanceerde geometrie laat de fiets zich verrassend vlot en met een hoge funfactor van de ene in de andere bocht gooien. Verrassend, omdat ik van de setup met 29"-wielen wat meer traagheid had verwacht.
Het totaalgewicht van 24 kg met pedalen valt tijdens het rijden niet echt onaangenaam op en is gezien de gravitygerichte afmontage en de grote accu acceptabel. Alleen bij bunnyhops of vergelijkbare manoeuvres merk je dat je wat meer gewicht meesleept. Persoonlijk zou ik vanwege mijn lichaamslengte, de extra bewegingsvrijheid en mijn voorkeur voor steile afdalingen vermoedelijk toch overstappen op een kleiner 27,5"-achterwiel — mooi dat Yeti die mogelijkheid via een flip-chip biedt.

Voor een frame in maat M is de reach van 465 mm een fractie langer dan gemiddeld bij de meeste fabrikanten met moderne geometrieën. De chainstays zijn met 449 mm niet buitensporig lang en evenmin buitensporig kort; zo uitgebalanceerd voelt de LTe dan ook aan in bochten en bij het optillen van het voorwiel. Omdat de chainstaylengte voor alle framematen gelijk is, zal de sterke balans van het frame in maat M bij maat S iets richting het voorwiel en bij L en XL richting het achterwiel verschuiven.

Al deze eigenschappen zorgen ervoor dat de Yeti zich over het algemeen eenvoudig en veilig laat rijden. Met 170 mm veerweg voor en 160 mm achter belandt de fiets al snel in het endurohokje. Met 29"-wielen, de forse onderbuis die plaats biedt aan de grote 800-Wh-accu en zijn gewicht oogt hij bovendien behoorlijk massief. Toch is er geen bepaalde basissnelheid nodig om je op de LTe op je gemak te voelen en dankzij het onderstel kan hij naar mijn mening een grotere groep aanspreken die een capabele allrounder zoekt. Of het nu gaat om een flowtrail met talloze kombochten of om steile, met rotsen bezaaide downhills: de LTe lijkt zich overal thuis te voelen — zelfs als Lord Helmchen om waanzinnige snelheid roept.

  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk
  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indrukReview Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

Om iets te vinden waarop de LTe kan worden bekritiseerd, moet je wel heel diep graven. Kleinere rijders zouden licht kunnen aanmerken dat de zitbuis ten opzichte van de reach wat korter had mogen zijn. Een verschil van 45 mm tussen reach en zitbuislengte is goed, maar niet het beste in zijn klasse. In combinatie met de nieuwste versie van de draadloze RockShox Reverb-dropper post met 175 mm drop is elke extra millimeter van een kortere zitbuis goud waard. Doordat de ontvanger en accu tegenwoordig op de klem zijn gemonteerd, neemt de totale lengte van de dropper post toe. Volledig tot aan de aanslag in het frame paste hij in mijn geval exact bij mijn beenlengte, maar ter vergelijking zou ik een mechanisch bediende versie met 210 mm kunnen rijden, wat ik vanwege de grotere bewegingsvrijheid zonder meer zou verkiezen. Als het klopt dat de in de handleiding opgegeven buigradius van 34 mm voor de kabelhuls daadwerkelijk moet worden aangehouden, kom ik echter sowieso weer uit op een maximale drop van 180 mm, waarmee dit punt eigenlijk niet echt standhoudt.

Voor het handlinggedrag zou ik de 50-mm-stuurpen vervangen door een kortere. Ik houd van direct stuurgedrag, met als bijkomend voordeel dat het zwaartepunt ook bij het insturen dichter bij de balhoofdbuis blijft. De balhoofdbuis zelf is bij alle framematen vrij kort, maar er zijn tweeënhalve spacer gemonteerd, wat navenant veel ruimte voor aanpassingen biedt. Ik heb de fiets het grootste deel van de tijd met de stuurpen in de hoogste positie gereden, om ook op steiler terrein aan de voorkant niet te diep weg te zakken.

  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk

Conclusie

Yeti LTe 2026
Modeljaar: 2026
Reviewduur: 3 weken
Prijs: € 12.900,- adviesprijs
+ Uitstekende vering
+ Instelmogelijkheden voor de progressie
+ 29"- of 27,5"-achterwiel
+ Uitgebalanceerde geometrie
+ Krachtig Bosch-motorsysteem
o Vast gemonteerde accu
- Prijs
BB-oordeel: Inspirerende vering voor motiverend rijgedrag in alle omstandigheden.

Onderaan de streep is de Yeti LTe een van die full-power e-bikes waarbij je na een paar minuten merkt waarom de naam Yeti nog altijd hoog aangeschreven staat in de fietswereld. De Sixfinity-kinematica levert over de volledige veerweg een uitzonderlijk gecontroleerd, gevoelig en tegelijk bijzonder ondersteunend rijgevoel — zonder langdurig gepruts aan de setup. Ongeacht de progressiesetting werkt de achterkant rustig, biedt hij in de midstroke gedegen ondersteuning en temt hij harde klappen opmerkelijk soeverein. Dat past bij het karakter van de fiets: veel tractie, gecontroleerd bochtengedrag, voorspelbaar remgedrag en een achterwiel dat ook in ruig terrein niet blijft haken.

Ook bergop is de LTe een competente klimmer — de steile zitbuishoek, tractierijke vering en korte cranks van 160 mm staan de weg naar de top niet in de weg. Bergaf is hij duidelijk endurogericht, maar ook als allrounder scoort hij: 170 mm voor, 160 mm achter, een vrij vlakke balhoofdhoek van 64 graden en de chainstays van 449 mm zorgen voor stabiliteit zonder dat het handlinggedrag log aanvoelt. Dat Yeti via een flip-chip ook een 27,5"-achterwiel mogelijk maakt, is vooral voor kleinere rijders of voor meer bewegingsvrijheid in steile afdalingen een echt pluspunt.

De Bosch Performance Line CX Gen 5 met 800-Wh-accu levert met 100 Nm het passende en betrouwbare krachtpakket. De afmontage van het T3-pakket klopt als geheel: remmen, schakelsysteem en de nauwkeurig instelbare Fox-veringselementen presteren op zeer hoog niveau.

Voor kritiekpunten moet je goed zoeken en het zijn vooral kleinigheden — op één na: de prijs brengt de tranen in de ogen. Wie hem kan betalen, krijgt echter een extreem uitgebalanceerde en zeer gecontroleerde full-power eMTB die dankzij zijn uitmuntende onderstel een brede doelgroep kan aanspreken.

  • Review Yeti LTe 2026: prijs, motor, rij-indruk